kilka osób stojących przed domem dziecka      Dnia 28.03.2018r. wolontariusze ze szkolnego koła PCK przy Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej wraz z opiekunką p. Anną Mioduszewską udali się z wizytą do Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie. Celem wyjazdu było przekazanie podopiecznym z Placówki nr 4 zgromadzonych przez uczniów szkoły słodyczy w ramach akcji ,,SŁODKA WIELKANOC’’. Szkolne koło PCK  przekazało również pocztówkę  z życzeniami świątecznymi, bukiecik z kwiatkami własnoręcznie wykonany oraz grę ,,DOBBLE’’.
    Wizyta ta przyniosła korzyści zarówno wychowankom Placówki nr 4, jak również wolontariuszom.
    Podopieczni placówki wraz ze swoją wychowawczynią p. Aliną Złomańczuk  niezmiernie ciepło przywitali przybyłą grupę wolontariuszy. Wizyta ta rozpoczęła się od wzajemnego poznania się, a później oprowadzenia gości po placówce. Dzieci i młodzież  potraktowali przybyłych gości jak swoich przyjaciół, co było dla wszystkich miłym zaskoczeniem oraz wzruszającym przeżyciem. Czas upływał w spokojnej i miłej atmosferze. Były wspólne rozmowy przy stole  oraz gra w Dobble, która wywołała u wszystkich uśmiechy na twarzach.
    Wizyta w placówce przeciągnęła się do późnych godzin popołudniowych, a wolontariusze oraz wychowankowie z placówki nr 4  z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie. Warto było pokonać 22 kilometry, by zobaczyć radość na twarzach podopiecznych  i zyskać wśród nich nowych przyjaciół.
Żródło; Anna Mioduszewska