widok nowej drogi asfaltowejPodczas budowy drogi krajowej S8 droga gminna w miejscowości Ostrożne na skrzyżowaniu z dawną S8 prowadzącą do Krajewa Budził została doszczętnie zniszczona i zupełnie nie nadająca się do użytkowania. Koleiny, doły, błoto oraz zbierająca się tam woda spędzała sen z powiek mieszkańcom gminy, którzy właśnie tą drogą musieli dojechać do szkół, pracy i innych miejscowości. 
Widząc ten problem oraz przeciągający się termin remontu po jej zniszczeniu, w celu uniknięcia sporu sądowego, Wójt Gminy Szumowo po wielu rozmowach, zawarł porozumienie z firmą RUBAU na jej remont. Po stronie Gminy zobowiązania finansowe wyniosły 18 000 zł netto, polegające na wykonaniu remontu przepustu i pokrycia części kosztów usług. Resztę prac wykonała firma RUBAU. Całkowita wartość zadania wyniosła około 300 000 zł. W wyniku porozumienia współpracy Gminy Szumowo i firmy RUBAU, 20 kwietnia 2018 r. zakończone zostały prace przy remoncie tej asfaltowej drogi o długości 880 m.b.
Jest to kolejna inwestycja zrealizowana przez wykonawcę drogi DK 8 na terenie gminy Szumowo jako rekompensata za zniszczenia spowodowane użytkowaniem dróg gminnych przy jej budowie.
Przypomnijmy, ze w 2015 roku w wyniku podobnego porozumienia firma RUBAU wykonała nakładkę asfaltową w miejscowości Krajewo – Budziły o długości 1100 m.b. Wówczas to firma pokryła wszystkie koszty związane z remontem.