baner czerwonokrzyska gwiazdka - Polski Czerwony KrzyżZbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas obdarowywania się prezentami. Jak co roku włączamy się do ogólnopolskiej akcji PCK „Czerwonokrzyska Gwiazdka” pod hasłem: DARUJMY DZIECIOM TROCHĘ RADOŚCI. Dnia 27 listopada wolontariusze Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunką koła panią Anną Mioduszewską oraz panią Katarzyną Mianowską i panią Marzanną Ślepowrońską we współpracy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Zambrowie, przeprowadziły  na terenie Pęchratki Polskiej i Rynołt zbiórkę pieniędzy.
Przed wyjściem w teren Szkolne Koło PCK musiało przygotować : zgody rodziców na udział w akcji ich dzieci, zgodę pani dyrektor, listy wpłat pieniędzy, legitymacje członkowskie, znaczki dla wpłacających, plakaty oraz cukierki.

W trakcie całej akcji udało się zebrać w sumie 1142 złote , więcej jak w latach poprzednich.
Zebrane pieniądze i listy wpłat przekazane zostaną do OR PCK w Zambrowie.
Z zebranych środków będą zakupione paczki ze słodyczami dla dzieci z rodzin najuboższych. Wśród osób korzystających ze wsparcia organizacji czerwonokrzyskiej są również zawsze uczniowie naszej szkoły, więc młodzież tym chętniej angażuje się w pomoc.
Członkowie Szkolne Koło PCK wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pokazali swoje bardzo gorące serca pełne nadziei i wiary w to, że jeśli tylko chcemy to potrafimy i możemy pomagać.
Wszystkim ludziom wielkiego serca którzy przyłączyli się do Akcji serdecznie DZIĘKUJEMY.

Anna Mioduszewska
opiekun SK PCK