Zdjęcie dzieciDzień Babci i Dziadka to jedno z najbardziej ciepłych, rodzinnych świąt w roku. Niezależnie, ile mamy lat, babcia i dziadek są dla nas osobami szczególnymi i wyjątkowymi. To dzięki nim potrafimy okazywać miłość innym ludziom, potrafimy wybaczać i współczuć, wiemy na czym polega dobro, miłość, rodzina, czy też przyjaźń. To ich czułość, troskliwość, opiekuńczość wynagradzają nam często nieobecność rodziców zajętych pracą. W dniu ich święta mamy okazję podziękować im za to wszystko.
Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka to od wielu lat stały punkt w corocznym harmonogramie pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie. Na tegorocznej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Wójta gminy Pana Jarosława Cukiermana oraz seniorów, dla których dzieci uczestniczące w stałych zajęciach GOK przygotowały bardzo bogaty i atrakcyjny program artystyczny.

Pierwszym punktem programu był widowiskowy pokaz gimnastyki artystycznej i akrobatyki, który zachwycił wszystkich i wzbudził ogromny aplauz. Następnie przed zebranymi gośćmi zaprezentowały się dzieci uczestniczące w zajęciach teatralnych GOK. Młodzi aktorzy pod wodzą dyrektora GOK przygotowały uwspółcześnioną wersję znanej i lubianej bajki „O Czerwonym Kapturku
i niesfornej babci”. Wspaniale i z humorem odegrane role wywołały mnóstwo śmiechu, ale też wzbudziły wśród widzów zachwyt i podziw, czego wyrazem były rzęsiste brawa. Ostatnim punktem programu był pokaz taneczny mażoretek juniorek, które wykonały układy choreograficzne do utworów „Happy Marching Band” i „Orkiestry dęte”. Dziewczęta z zespołu, w imieniu wszystkich wnuków złożyły też gorące i serdeczne życzenia babciom i dziadkom, po czy wszyscy spędzili mile czas przy słodkim poczęstunku.

Przygotowała: Mirosława Gwardiak