Ferie GOK Zakończył się beztroski czas ferii. Powrót do szkoły i codziennych obowiązków to czas kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nami rzeczywistość. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie przygotował szeroką i ciekawą ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy. Od 21 stycznia przez całe dwa tygodnie dzieci mogły w atrakcyjny sposób spędzić wolny od nauki czas.


W pierwszym tygodniu ferii gościliśmy w GOK indianistę, pana Mirosława Bogusza, który poprzez niezwykle barwne i fascynujące opowieści przeniósł dzieciaki do tajemniczego, kolorowego świata Indian Ameryki Północnej. Przez pięć kolejnych dni dzieci z zapartym tchem słuchały indiańskich legend, poznawały indiańskie zwyczaje, ceremonie i obrzędy, uczyły się rytualnych tańców oraz mogły sprawdzić się w różnych indiańskich konkurencjach i zabawach. Warsztaty zakończył przygotowany przez dzieci pokaz tańców indiańskich.
W drugim tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których mogły wykazać się kreatywnością, pomysłowością oraz swoimi zdolnościami plastycznymi. Dużo radości przyniosły im też znane i popularne zabawy integracyjne, takie jak: ciuciubabka, chowany, skoki przez skakankę i wiele innych gier ruchowych, sprawnościowych i edukacyjnych przygotowanych i prowadzonych przez panie z GOK. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć tak uwielbianych przez dzieci wycieczek. Tym razem odwiedziliśmy dwukrotnie pobliski Zambrów, gdzie skorzystaliśmy z atrakcji wodnych oferowanych przez Pływalnię Miejską „Delfin” oraz obejrzeliśmy film „Ralph Demolka w internecie” w miejscowym kinie.
Zwieńczeniem naszych feryjnych spotkań był Karnawałowy Bal Przebierańców. W czwartkowe popołudnie w GOK zaroiło się od pięknych księżniczek, niezwyciężonych bohaterów filmowych, aniołków, diabełków, puchatych zwierzątek, przybyszów z obcych planet, którzy na trzy godziny zawładnęli gok-owskim parkietem, tańcząc w rytm znanych przebojów i uczestnicząc w przeróżnych konkursach i zabawach słowem była zabawa i działo się!
Ferie zimowe za nami. Z naszej tegorocznej oferty skorzystało około sześćdziesięcioro dzieci. Jesteśmy pewni, że był to dla nich czas radosnej, fantastycznej i twórczej zabawy.

Przygotowała: Mirosława Gwardiak