Marzec to miesiąc, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet z tej okazji Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szumowie zaprosił wszystkie Panie na uroczystość, która odbyła się 9 marca w Gminnym Ośrodku Kultury. Spotkanie cieszyło się dużą popularnością, zaproszenie przyjęło ok. 170 Pań.

W obchodach Dnia Kobiet udział wzięli również Posłowie na Sejm RP Pani Bernadeta Krynicka i Pan Mieczysław Baszko, Pani Bogumiła Olbryś oraz Pan Stefan Krajewski. Rozpoczynając oficjalną część Wójt Gminy Szumowo złożył Paniom najserdeczniejsze życzenia i podziękował za duże zaangażowanie w działalność kulturową i społeczną. Życzenia złożyli także zaproszeni goście.
Każda z Pań otrzymała miłą niespodziankę w postaci pięknej róży i bombonierki. Panie swój dzień świętowały przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, a także przy muzyce znanego śpiewającego akordeonisty z Łomży Pana Michała Sawickiego, który rozbawił całą publiczność. Gromkie brawa i podziękowania za występ przez długi czas nie cichły.
Wszystkim Paniom dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór, a gościom za obecność i piękne życzenia.