Źródło:https://www.pakamera.pl/ubrania-rozne-wycinanka-gwiozda-midi-6-nr283446.htmBurmistrz Miasta Łowicz ogłosił kolejną edycję konkursu o nagrodę "Gwiozda Łowicko". Gwiozda jest pamiątkową tablicą ze wzorem łowickiej wycinanki, wykonaną z hartowanego szkła i wmurowaną w chodnik na Placu Starego Rynku w Łowiczu. Nagroda ta przyznawana jest w dwóch kategoriach: twórczości ludowej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury ludowej.

 

 


"Gwiozdę Łowicko" może otrzymać osoba fizyczna lub prawna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości np. rzeźby, rzeźby w glinie, koronkarstwa, malarstwa, garncarstwa, kowalstwa, tkactwa, hafciarstwa, plecionkarstwa, zabawki ludowej, plastyki obrzędowej (malowanie jaj i artystycznych elementów drewnianych, wykonywanie kwiatów z bibuły), plastyki zdobniczej, wycinankarstwa, snycerstwa, ludwisarstwa, sztuki kulinarnej itp.
Ceremonia na której zostaną ogłoszone i wręczone nagrody odbędzie się we wrześniu br. Miejsce i szczegóły uroczystości zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Wnioski o przyznanie nagrody proszę nadsyłać na adres: Urząd Miejski w Łowiczu, Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych, pl.Stary Rynek 3, 99-400 Łowicz w terminie do 30 czerwca 2019 roku.

Pytania i wątpliwości w sprawie przyznania nagrody proszę kierować do Biura ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych tel. 46 830 91 49, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki: 
Pismo Burmistrza Miasta Łowicz + wniosek o przyznanie nagrody 

Uchwała w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznej nagrody Gwiozda Łowicko