12 maja br. w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie odbył się piknik z funduszami unijnymi organizowany z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i IV Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Organizatorzy- Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej , Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Wojewódzki Urząd Pracy przygotowali mnóstwo atrakcji dla młodzieży jak i dla osób starszych. Na scenie odbyły się gry i konkursy o tematyce unijnej, wystąpił kabaret ,,Szpilka’’, chór dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także stypendyści Marszałka Województwa Podlaskiego.
Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyła się kapsuła Green Velo, biegi w dmuchanych kulach oraz wyścigi w workach.
Służby ratownicze i mundurowe pokazały jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy oraz jak oznakować rower, a także zaprezentowały pojazdy i ich wyposażenie.
Na pikniku nie zabrakło pysznych smakołyków Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Jaświły, Krypno, Zabłudów i naszego Szumowa. Panie zaproszono na piknik, aby poprowadziły warsztaty kulinarne z tradycyjnej podlaskiej potrawy, gdzie Panie z KGW ,,Boróweczki’’ przygotowały swoje słynne pierogi.
Całą uroczystość uczczono pysznym 50 kg tortem, którym częstował mieszkańców gospodarz imprezy Pan Artur Kosicki Marszałek Województwa Podlaskiego.

Foto: Wrota Podlasia https://www.wrotapodlasia.pl/…/to-byla-zabawa-piknik-z-okaz…