Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej oraz Łomżyńska Rada FSNT NOT w Łomży przy współpracy z Wójtem Gminy Szumowo Panem Jarosławem Cukiermanem realizują na terenie gminy Szumowo projekt pn. ,,Cyfrowy Senior’’, który pomaga osobom powyżej 65 roku życia zdobyć dodatkowe kompetencje w zakresie obsługi komputera i korzystania z internetu.

Zajęcia odbywają się w Pracowni Orange w Pęchratce Polskiej. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 13 maja z udziałem Dyrektora Łomżyńskiej Rady FSNT NOT Panem Piotrem Grabani oraz Wójtem Gminy Szumowo Panem Jarosławem Cukiermanem. W projekcie bierze udział 15 seniorów z miejscowości Pęchratka Polska.
Program szkoleń obejmuje m.in. obsługę poczty elektronicznej, umiejętności serfowania po internecie, korzystania z Fecebooka, You Tuba oraz e-usług w administracji oraz w bankowości. Szkolenia odbywają się w formie warsztatów. W sumie podczas 15 spotkań po 4 godziny szkoleń oraz 3 spotkań po 4 godziny animacji uczestnicy przygotowują merytorycznie i graficznie w formie prezentacji wybrane przez siebie projekty cyfrowe.
,,Cyfrowy senior’’ to wspaniała inicjatywa dzięki, której starsi ludzie aktywnie spędzają czas i nabywają nową wiedzę w świecie cyfryzacji i technologii.