Zdjęcie z dnia dziecka w SzumowieDzień Dziecka – obchodzone co roku 1 czerwca święto bezsprzecznie kojarzy się z radością, dobrą zabawą oraz uśmiechem, tak charakterystycznym dla czasu beztroski i dzieciństwa. W dniu 2 czerwca Gminny Ośrodek kultury w Szumowie zaprosił dzieci z terenu gminy do wspólnej zabawy z okazji ich święta. Tegoroczna impreza odbyła się na terenach rekreacyjnych przy „Mini Skansenie” w Szumowie.
Doskonała pogoda, moc atrakcji i świetna zabawa – to wszystko czekało na najmłodszych, którzy wraz ze swoimi opiekunami zdecydowali się spędzić to słoneczne, niedzielne popołudnie na naszej imprezie.

Program przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie obfitował w wiele atrakcji. Imprezę rozpoczął wspaniały pokaz gimnastyczno-akrobatyczny dzieciaków, które na co dzień uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez panią Lilianę Gregorian, po czym przez zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespoły mażoretek: „Arabeska” i mażoretki-juniorki, działające przy GOK, pod kierunkiem pani Aleksandry Jakubczyk-Bajorek. Dzieciaki mogły też pochwalić się swoimi talentami prezentując swoje zdolności w ramach konkursu „Mam talent”.
Jednym z punktów imprezy było także rozdanie nagród laureatom konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Szumowo 2019 r.” oraz uczestnikom konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Szumowo, Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie i sponsora – firmę Euromax Krzysztof Rokicki wręczyły: Zastępca Wójta Gminy Szumowo pani Hanna Szabłowska oraz Skarbnik Gminy pani Halina Dmochowska. W tym miejscu i przy takiej okazji nie mogło też zabraknąć życzeń dla naszych najmłodszych, które w imieniu pana Wójta Jarosława Cukiermana oraz swoim własnym złożyła pani Hanna Szabłowska. Życzenia zostały „okraszone” słodkim poczęstunkiem, w postaci lodów, którymi zostały obdarowane wszystkie obecne na imprezie dzieci.
Następną, ale jakże niecodzienną atrakcją, był pokaz tańca z ogniem - Fireshow, zaprezentowany przez panią Gabrielę i Anię z GOK Śniadowo. Dzieciaki miały też okazję poznać tajniki tej niezwykłej i jakże widowiskowej sztuki uczestnicząc w poprowadzonych przez panie warsztatach.
Podczas całej imprezy dzieciaki mogły bezpłatnie korzystać z tak uwielbianych „dmuchańców”, nauczyć się strzelać z łuku, uczestniczyć w konkursach i zabawach, delektować się popcornem, watą cukrową i innymi słodkościami.
Cały festyn cieszył się ogromnym powodzeniem. Organizatorzy zadbali o to, aby każde dziecko czuło się szczęśliwe. Wiele wspaniałych atrakcji sprawiło, że dzień ten był dniem niezwykłym, niezapomnianym, nie tylko dla dzieci, ale i ich opiekunów.