1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, który jest świętem wszystkich dzieci na całym świecie w tym dniu odbył się festyn zorganizowany przez Fundację Niezapomniani pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i współudziałem min. służb mundurowych, Urzędu Marszałkowskiego, jednostek samorządowych z Powiatu Zambrowskiego oraz innych podmiotów. Wydarzenie miało miejsce na terenie poligonu GROM GROUP w Czerwonym Borze pn. ,,Dzień Dziecka na poligonie GROM’’.

Impreza była skierowana dla wszystkich dzieci, które chętnie uczestniczyły w ciekawych grach, zabawach i konkursach. Wchodząc na teren ośrodka dzieci otrzymywały karty, które należało zapełnić pieczątkami zaliczającymi wyznaczone punkty, w których to czekały określone zadania i pytania z zakresu bezpieczeństwa i przyrody. Za zdobyte punkty dzieci otrzymywały ciekawe nagrody. Nie lada atrakcją były pokazy służb mundurowych. Strażacy, policjanci, wojsko i funkcjonariusze więziennictwa zaprezentowali symulacje swoich akcji ratowniczych. Gmina Szumowo zaprezentowała występ lokalnego zespołu PAUPER BEND i folkowy występ z KGW Boróweczki.
W wystawionych namiotach można było porozmawiać z policjantami, posiedzieć w wozie strażackim, strzelić do celu w mini strzelnicy i poznać profesję ratownictwa medycznego. Dużym powodzeniem cieszył się punkt gdzie można było podejść do zdania egzaminu na kartę rowerową. Takie pierwsze ,,prawo jazdy’’ były dla dzieci wielkim przeżyciem i powodem do dumy, również dla rodziców. Na wszystkich uczestników czekały kiełbaski z grilla, grochówka i pączki.
Liczna frekwencja i uśmiechy na twarzach dzieci są wyrazem tego udanego dnia.