Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Szumowie uczestniczyły w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który w tym roku organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło Tygodnia nawiązuje też do tegorocznych, uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).

Przyjaźń z książką to przyjaźń na całe życie, dlatego promocja czytelnictwa wśród najmłodszych jest niezwykle ważna. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

Biblioteka Gminna w Szumowie również włączyła się w tę obchody, które są największym dorocznym świętem w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem kampanii jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest właśnie bliski kontakt z książką jako słowem pisanym.

Nasza Biblioteka już po raz kolejny w ramach tej akcji zorganizowała ciekawe spotkania z książką. W czytelni biblioteki odbyły się trzy spotkania z przedszkolakami .Bibliotekarze czytali dzieciom wiersze i opowiadania związane ze sportem oraz inne ciekawe książki. Głośnemu czytaniu towarzyszyły pogadanki, zgadywanki i zabawy ruchowe dotyczące książek i inspirowane literaturą dziecięcą. Na pamiątkę tego spotkania młodsze dzieci otrzymały naklejki z logo akcji a starsze zakładki do książek i zaproszenie do korzystania z naszej biblioteki. Na drogę powrotną do przedszkola dzieci zostały poczęstowane smacznymi cukierkami.
Wszystkich miłośników literatury zapraszamy do biblioteki, aby wspólnie oddać się lekturze, ponieważ „Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best!”. Nasza biblioteka jest czynna przez cały rok, również w wakacje.