W sobotę około godz. 15:00 -16:00 (22 czerwca) grupa rekonstrukcyjna w drodze do Czerwonego Boru planuje odpoczynek w Szumowie na terenach mini skansenu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie z rekonstruktorami planowanego niedzielnego pikniku. Będzie można z bliska obejrzeć sprzęt bojowy, pełne umundurowanie oraz porozmawiać z rekonstruktorami o historii i ich pasji.
W imieniu Fundacji Niezapomniani zapraszamy także na niedzielny piknik pn ,,Piknik Militarny połączony z inscenizacją bitwy pod Czerwonym Borem'' 23 czerwca w godz. 12:00-16:00, który odbędzie się na terenie Ośrodka Szkolenia                                    Poligonowego Grom w Czerwonym Borze.

 Głównym punktem niedzielnego wydarzenia będzie inscenizacja jednej z największych bitew partyzanckich w regionie łomżyńskim, jaka została stoczona podczas II wojny światowej w lasach pod Czerwonym Borem. W 75. rocznicę bitwy pod Czerwonym Borem zostanie przedstawiona jej bardzo realistyczna rekonstrukcja z udziałem wielu rekonstruktorów, pojazdów z tamtego okresu oraz z użyciem dużej ilości środków pirotechnicznych.

W programie:
-godzina 14:00: pokaz dynamiczny działań żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
-godzina 15.00: inscenizacja bitwy pod Czerwonym Borem z udziałem wielu rekonstruktorów, pojazdów z lat II wojny światowej oraz zaplecza pirotechnicznego.
Ponadto w trakcie całego Pikniku:
-pokazy statyczne sprzętu wojskowego i wyposażenia zarówno współczesnego jak i historycznego, w tym platformy wielozadaniowej używanej przez żołnierzy Grom,
-inne atrakcje.