Dzień Dziecka – to szczególny dzień dla każdego dziecka. Niestety są dzieci, które ten dzień spędzają nie z rodzicami, rodzeństwem, na lodach, w kinie, ale w szpitalu. Właśnie dla dzieci przebywających na dziecięcej onkologii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku, w Szkole Podstawowej w Srebrnej została zorganizowana zbiórka prezentów. Przez ostatni miesiąc zbierane były maskotki, gry, zabawki, książki oraz przybory plastyczne. Po raz kolejny do naszej zbiórki przyłączyło się wielu ludzi dobrego serca.

Z zebranych rzeczy przygotowaliśmy 40 paczek, które 02 czerwca 2019 roku zawieźliśmy do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz lokalnej za okazane serce i za włączenie się w zbiórkę, Kawiarni M. Tatti z Zambrowa za przepyszny tort, Kawiarni Marzenie Podniebienia za babeczki, Agnieszce Goca-Żabik z firmy animacyjnej Niezapominajka, która umiliła ten dzień dzielnym pacjentom, Kindze Fersz i Karolinie Rajkowskiej za przekazanie paczek z kawą i herbatą dla rodziców oraz pielęgniarek, firmie Kocykowe-Love za piękne poduszki i zebrane paczki w Belgii, Pani Annie Bureś za udostępnienie kostiumów, oraz Asi Bondziul, Ani Bondziul i Marlenie Czajkowskiej za współpracę przy zbiórce.
Przywiezione prezenty wywołały radość na twarzach chorych dzieci oraz wdzięczność ich rodziców. Dla takich chwil warto podejmować działania.