zdjęcie z warsztatów w GOKW czwartkowe wakacyjne przedpołudnie, 4 lipca 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie zmienił się w małe laboratorium chemiczne. Tego dnia gościliśmy instruktorów z Centrum Naukowo-Edukacyjnego ,,Fulleren”, dzięki którym uczestnicy mogli zamienić się w prawdziwych naukowców, wykonując bardzo efektowne i wesołe doświadczenia chemiczne. Zajęcia pełne eksperymentów i doświadczeń wprowadziły dzieci w fascynujący świat nauki, pokazując, że odkrywanie tego, co nowe i nieznane to fantastyczna zabawa, a poznawanie świata to prawdziwa frajda.

W warsztatach zorganizowanych w ramach projektu „Przyjemne z pożytecznym – odkrywamy talenty, rozbudzamy pasje, rozwijamy zainteresowania” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i ODL lokalnej grupy Działania „Brama na Bagna” wzięło udział 40 dzieci, które pracowały w dwóch grupach wiekowych – I grupa – uczniowie klas I – III, II grupa – klas IV – VI.
Uczestnicy warsztatów ubrani w fartuchy laboratoryjne, okulary ochronne i rękawice podczas zajęć wyprodukowali w probówkach chemiczny wielobarwny koktajl przypominający tęczę, poznając w ten sposób pojęcie gęstości cieczy oraz stworzyli swoje własne perfumy, wykorzystując składniki dostępne na co dzień w każdym domu.
Z całą pewnością dzieciaki uczestniczące w naszych warsztatach przeżyły wspaniałą przygodę, która na długo pozostanie w ich pamięci, a niesamowite eksperymenty i pełne zaskakujących efektów doświadczenia będą impulsem do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata nauki.