7 lipca 2019 r. odbył się kolejny rajd z cyklu ,,Zambrów na rowery 2019’’ zorganizowany przez Urząd Miasta Zambrów i Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne SPORTEAM. Celem rowerzystów było dotarcie do terenów rekreacyjnych ,,mini skansenu’’ w Szumowie.

Uczestnicy wyprawy mieli do pokonania ponad 40 km., a początek trasy zaczynał się z targowicy miejskiej w Zambrowie i podążał ulicami: Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Generała Józefa Bema, Żytnią, Łomżyńską, oraz przez miejscowości: Nowe Zakrzewo, Stare Zakrzewo, Zagroby-Zakrzewo, Tabędz, Krajewo-Ćwikły, Krajewo-Borowe, Krajewo, Krajewo-Łętowo, Krajewo-Budziły, Krajewo Korytki, Ostrożne(MOP), Ostrożne, Żabikowo Rządowe. Następnie na terenach rekreacyjnych w Szumowie czekały na wszystkich uczestników napoje i ciepła grochówka.

Podczas postoju i krótkiego odpoczynku zainteresowani mogli obejrzeć na terenie ,,mini skansenu’’ ciekawe eksponaty zgromadzone w zabytkowych budynkach wiejskich.

Droga powrotna do Zambrowa prowadziła przez: Szumowo, Srebrną, Mroczki-Stylongi, Nowy Borek, Sasiny, Dąbki-Łętownica, Grzymały, Wądołki Borowe, Wądołki Bućki.

Wszyscy uczestnicy rajdu szczęśliwie wrócili do domu.