7 lipca 2019 roku przy remizie w OSP w Srebrnej odbył się po raz pierwszy ,,Wakacyjny Piknik Rodzinny’’ zorganizowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Sreberka’’ w Srebrnej przy wsparciu Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnej.

 

Mimo, iż pogoda nie rozpieszczała przybyły tłumy mieszkańców z okolicznych miejscowości. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla maluchów i dorosłych. Dzieci od początku zabawy miały możliwość korzystania z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy przez animatorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie, loterii, konkursów, a także wspólnej zabawy z Kaczorem Donaldem i Kaczką Daisy.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Srebrnej przygotowały grilla, z którego można było zjeść smaczną karkówkę, kiełbasę i wiele innych smakołyków. Nie zabrakło również regionalnych specjałów tj. babka ziemniaczana, pierogi, ogórki małosolne, ciasto drożdże z jagodami oraz piwo.
Do późnego wieczoru zabawę przy muzyce prowadził DJ.
Panie ze ,,Sreberek’’ dziękują wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji festynu i mają nadzieję, że ,,Wakacyjny piknik rodzinny’’ na stałe wpisze się w tradycję Srebrnej.