Jak co roku w lipcu mieszkańcy Srebrnego Borku oraz okolicznych miejscowości spotkali się na ,,Wielkiej Lipcówce’’ organizowanej przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Srebrnego Borku.
Impreza odbyła się w sobotę 13 lipca br. przy remizie OSP w Srebrnym Borku. Od godz. 16:00 na wszystkich przybyłych gości czekały liczne atrakcje.

Najmłodsi mogli korzystać z pompowanych zjeżdżalni oraz wspólnie bawić się i grać z animatorami i postaciami bajek, którzy przygotowali dla nich dużo różnych niespodzianek.
Wielu uczestników wzięło udział w loterii fantowej, gdzie do wygrania były wspaniałe nagrody.
Podczas festynu najwięcej radości i uśmiechów sprawiło pozowanie w fotobudce, do której przygotowane były śmieszne rekwizyty.
Dopełnieniem tego wspaniałego dnia było pyszne jedzenie przygotowane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz zabawa taneczna, którą poprowadził DJ.
Wielką niespodzianką dla organizatorów tego wydarzenia była wizyta Europosła Pana Krzysztofa Jurgiela, który odwiedził także gospodarstwo rolne Państwa Iwony i Mariusza Walerzak ze Srebrnego Borku. Gośćmi byli również Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Stafan Krajewski, Wicestarosta Zambrowski Pan Jacek Norbert Murawski oraz Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman.