Dnia 25 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie w związku z obchodami 100-lecia powstania Policji Państwowej zorganizowane zostały ,,Dni otwarte’’. Na wydarzenie przybyło dużo zainteresowanych osób i grup. Z naszej Gminy na wycieczkę po zambrowskiej komendzie wybrały się przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Szumowie oraz grupa osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szumowie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla przybyłych gości były m.in. pokazy technik kryminalnych podczas, których dzieci miały wiele zabawy przy robieniu odcisków swoich dłoni, pokazy pistoletów i broni długiej oraz pokaz ratownictwa medycznego na fantomach przygotowany przez członków Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja’’.
W ramach dni otwartych została zorganizowana akcja kontroli pojazdów pn. ,,Jabłko lub cytrynka’’ podczas, której kierowcy w przypadku nie zapięcia pasów bezpieczeństwa zamiast mandatu otrzymywali plasterek cytryny do zjedzenia lub gdy jechali w zapiętych pasach dostawali jabłko.
Funkcjonariusze bardzo chętnie odpowiadali na nurtujące pytania dzieci i młodzieży dotyczące charakteru pracy w policji oraz jakie warunki musi spełnić kandydat na policjanta i jak przebiega jego rekrutacja.
Ważną inicjatywą była również zorganizowana przy budynku KPP honorowa zbiórka krwi, którą można było oddać w ,,krwiobusie’’ Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Głównym założeniem dni otwartych w Komendzie Powiatowej Policji z Zambrowie było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji.
Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas oraz za wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w trakcie wakacji.