W dniu 28 lipca 2019 r. odbył się rajd rowerowy pod hasłem ,, Śladami Ochotników z 201 Pułku Piechoty’’ jako uczczenie pamięci żołnierzy ochotników poległych w bitwie stoczonej z bolszewikami w 1920 roku pod Paprocią i Pęchratką. Rajd został zorganizowany przez Urząd Gminy Andrzejewo, Towarzystwo Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej, OSP Andrzejewo oraz OSP Zaręby- Bolędy.

Uczestnicy wyprawy mieli do pokonania ponad 38 km. Trasa przebiegała przez Andrzejewo- Paproć Dużą-Szumowo- Paproć Małą- Andrzejewo. W rajdzie brało udział niemal 100 osób, między innymi: dzieci, młodzież, dorośli, a nawet osoby starsze.
W trakcie rajdu złożono kwiaty na ,,kopcu” w Paproci Dużej, na mogile żołnierzy ochotników pochowanych na cmentarzu parafialnym w Szumowie oraz na grobie Williama Beyera, który poległ w heroicznej walce pod Pęchratką. Odśpiewano pieśń na cześć poległych w obronie Ojczyzny. Pani Ewa Waraszwin odczytała wiersz napisany z okazji pogrzebu harcerzy z 201 Pułku Piechoty poległych w bitwie pod Paprocią i Pęchratką, który napisał Pan Ryszard Skłodowski.
Osoby uczestniczące w rajdzie rowerowym uczcili w ten sposób tragiczne wydarzenia z sierpnia 1920 roku jakie rozegrały się na terenie dwóch obecnych gmin – Szumowa i Andrzejewa. Celem imprezy było kształtowanie patriotyzmu pośród uczestników oraz zainteresowanie historią regionu.
Na terenach rekreacyjnych w Szumowie czekały na uczestników napoje i ciepły posiłek. Podczas postoju i krótkiego odpoczynku zainteresowani mogli obejrzeć na terenie ,,mini skansenu’’ ciekawe eksponaty zgromadzone w zabytkowych budynkach wiejskich.