W dniach od 3 lutego 2020 r. do 5 lutego 2020 r. w Przedszkolu Gminnym w Szumowie odbyły się badania przesiewowe w kierunku wykrycia wad postawy, zorganizowane i opłacone przez Firmę Vendix, operatora stołówki.
Zaproszona do badań mgr Jolantę Lul jest jedną z najbardziej obiecujących fizjoterapeutek w tej części Polski, która od lat specjalizuje się w terapii wad postawy, terapii manualnej, terapii problemów ortopedyczno-urazowych, bólu kręgosłupa i stawów obwodowych.

Szerokie zainteresowania w zakresie fizjoterapii oraz doświadczenie zdobyte w pracy klinicznej w szpitalach  i klinikach rehabilitacji przekłada na indywidualne podejście do problemów i programowania terapii pacjentów w prywatnej praktyce, którą prowadzi od 2012 roku. Dodatkowo jest asystentem na Wydziale Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży. Jest jedną z osób, które jako pierwsze w Polsce ukończyły wszystkie poziomy kursu terapii manualnej metodą Maitlanda akredytowanego przez IFOMT International Federation Orthopedic Manipulative Therapists.
Dzięki tej akcji wykryto początki wad postawy u przedszkolaków, którzy byli poddani badaniu.
Jednocześnie chcielibyśmy wyrazić ogromne słowa uznania dla niezawodnych rodziców za niemal stu procentową frekwencję oraz przesympatycznych i niemożliwie „grzecznych pacjentów”. Ukłony należą się wszystkim Paniom Wychowawczyniom za opiekę nad maluchami w trakcie badań (szczególnie nad tymi najmłodszymi).

Źródło: Vendix