Mam przyjemność zaprosić do udziału w spotkaniach terenowych z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego, które ogranizujemy pod hasłem „O produktach - na poważnie”. Mile widzianymi gośćmi, oprócz producentów, będą wszyscy, którym bliskie są prezentowane zagadnienia. Przewidujemy również degustację produktów lokalnych.

Do wyboru dajemy Państwu następujące lokalizacje i terminy, które wybraliśmy z myślą o możliwie szerokiej dostępności w różnych częściach województwa. Każde ze spotkań zaczyna się o godzinie 15:00 i potrwa do ok. 18:00:
w Augustowie - 25 lutego 2020 r., Urząd Miejski w Augustowie, ul. 3 Maja 60 (sala konferencyjna, I piętro)
w Łomży - 27 lutego 2020 r., Starostwo Powiatowe w Łomży, ul. Szosa Zambrowska 1/27 (sala konferencyjna, nr 104 parter)
w Sokółce - 4 marca 2020 r., Sokolski Ośrodek Kultury, ul. Grodzieńska 1 (kawiarnia
„Lira”),
w Hajnówce - 5 marca 2020 r., Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4 (sala kolumnowa)
Naszą ofertę szkoleniowo-edukacyjną kierujemy do zainteresowanych współpracą z samorządem terytorialnym koordynowaną w ramach inicjatywy Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnych. Podczas spotkań będziemy poruszać tematy związane z:
- formalnościami podatkowymi i sanitarno-weterynaryjnymi związanymi z wprowadaniem żywności do obrotu,
wspólnymi formami promocji, w tym zwłaszcza z wykorzystaniem wojewódzkiej bazy produktów lokalnych na produkty.podlaskie.eu,
- rejestracją produktów tradycyjnych oraz certyfikacją żywności wysokiej jakości,
- produktem lokalnym w szkolnej stołówce, restauracji i agroturystyce oraz zacieśniania współpracy pomiędzy producentami i samorządem terytorialnym.
Na miejscu producenci będą mogli też wypełnić ankietę celem zaistnienia w wojewódzkiej bazie producentów, prowadzonej przez Samorząd Województwa Podlaskiego z myślą o nieodpłatnych działaniach informacyjnych, promocyjnych oraz wystawienniczych (targi, targowiska samorządowe ctc.).
Przewidujemy, że spotkania będą utrzymane w interesującej formule dyskusyjnej.
Jeśli więc macie Państwo pytania, wątpliwości lub sugestie, będziemy się do nich na bieżąco odnosić. Zachęcamy też do zgłaszania propozycji tematycznych jeszcze przed spotkaniem (mailowo lub telefonicznie - kontakt w stopce).
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w wybranym dniu. Rejestrację prowadzimy Online za pośrednictwem strony: evenea.pl/event/PCPL
Uwaga: ze względu na RODO prosimy o niepodawanie danych osobowych w formularzu zgłoszeniowym (zamiast imienia prosimy podać miejscowość, zamiast nazwiska wskazać powiat, ponadto jeśli Twój mail zawiera dane osobowe, w odpowiednim polu można też wpisać ogólny adres na biuro - np. „Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.'.). W przypadku problemów technicznych, zgłoszeń można dokonywać również mailem lub telefonicznie - kontakt w stopce.
Wzór prawidłowego zgłoszenia na stronie internetowej evenea.pl/event/PCPL

      Jeżeli obowiązki lub inne sprawy prywatne nie pozwolą Państwu dotrzeć na spotkanie w proponowanych terminach nic straconego. Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego jest do dyspozycji w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Więcej informacji na stronie PCPL.wrotapodlasia.pl.

                                                                                             WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA

                                                                                                            PODLASKIEGO

                                                                                                          Stanisław Derehajło