Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu, zapraszają na Podlaski  Dzień Kukurydzy 13 września 2020 r.

Jako organizatorzy w programie przygotowali wiele atrakcji.  Między innymi do obejrzenia będą bogate kolekcje odmian kukurydzy, dzięki której będzie możliwość porównania różnych odmian, rosnących na podobnej glebie i w tych samych warunkach klimatycznych. Będzie można również skorzystać z porad doradców Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, oraz konsultacji z doradcami wszystkich firm nasiennych biorących udział w Podlaskim Dniu Kukurydzy. Dla wszystkich, którzy chcieliby posiąść dodatkową wiedzę zorganizowane zostały wykłady pt. "Idealna kiszonka z kukurydzy – jaka powinna być?" który poprowadzi Pan Marek Skiba oraz "Wiosenne wyzwania, analiza sytuacji i perspektywy dla kukurydzy w 2020 r.", który wygłosi Pan Rafał Kowalski. Przeprowadzona zostanie również promocja w formie degustacji pn. "Uprawa i wykorzystanie ziarna kukurydzy do celów spożywczych" – finansowanego ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Ważnym punktem programu będzie także pokaz maszyn do zbioru kukurydzy. Szczegóły na www.odr.pl i na Facebooku Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Zapraszamy

Program

11.00 – Otwarcie Podlaskiego Dnia Kukurydzy

– Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w  Szepietowie

– Tadeusz Michalski – Prezes Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu

11.20 – Lustracja Kolekcji Odmian Kukurydzy

11.20 – Wykład: Idealna kiszonka z kukurydzy – jaka powinna być? – Marek Skwira – Limagrain Polska

12.00 – Wykład: Wiosenne wyzwania, analiza sytuacji i perspektywy dla kukurydzy w 2020 r – Rafał Kowalski – Corteva Agriscience

12.30 – Konsultacje w zakresie produkcji kukurydzy – namiot wykładowy

12.30 – Promocja: „Uprawa i wykorzystanie ziarna kukurydzy dla celów spożywczych” –   finansowanego ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

13.00 – Pokaz:  Zbiór kukurydzy na wysokoenergetyczną kiszonkę – Ryszard Wojciechowski –  Corteva Agriscience

Z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-Cov-2, PODR Szepietowo zastrzega sobie prawo do odwołania Podlaskiego Dnia Kukurydzy nie później niż 7 dni przed planowaną datą imprezy.