Gwiazda była jedną z podstawowych ozdób poprzedniczki choinki, czyli zielonej gałęzi zawieszanej pod sufitem. Ubranie choinki miało charakter magicznego rytuału, który miał zapewnić bezpieczeństwo, zdrowie oraz dostatek. Gwiazda na choinkę stanowi swego rodzaju talizman dla domu i przynosiła błogosławieństwo. Pierwsza Gwiazda na niebie jest symbolem Gwiazdy Betlejemskiej, która prowadziła Trzech Króli do maleńkiego Jezuska. Gwiazda wyznacza również czas do zasiadania do wigilijnego stołu, pomaga w powrotach z dalekich stron.

Nawiązując do pradawnej tradycji zdobienia domów oraz strojenia choinkowych drzewek Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie serdecznie zaprasza mieszakańców Gminy Szumowo do udziału w konkursie plastycznym, którego tegorocznym tematem będzie gwiazda bozonarodzeniowa. 

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych w czterech przedziałach wiekowych (dzieci z kl. 0-III, klasy IV-VI, młodzież 14-18 lat, dorośli). Interpretacja tematu, zastosowane materiały i technika są dowolne.

Prace składane mogą być do 15 grudnia 2020 roku w Gminnym Ośrokdku Kultury. Wszystkie prace, po dokonaniu oceny przez jury, zostaną wyeksponowane na wystawie w GOK-u oraz zaprezentowane na stronie interenetowej Urzędu Gminy Szumowo i facebooku GOK.

Regulamin konkursu poniżej.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

 Regulamin konkursu