Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 19 listopada 2016 roku w Srebrnej. Swoje 100 urodziny obchodziła Pani Zofia Przychodzeń z d. Truchel.

Nestorka rodu Przychodzeń, mimo swego wieku, zachowuje niezwykłą pogodę ducha, cieszy się ogromnym szacunkiem i sympatią wśród rodziny, jak też wśród sąsiadów i znajomych.

Z tej okazji 21 listopada 2016 roku zorganizowano spotkanie z Jubilatką. Wójt Gminy Jarosław Cukierman w towarzystwie Pani Agnieszki Żochowskiej Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, przekazał na ręce Jubilatki bukiet kwiatów, upominek oraz listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, życząc jednocześnie długich lat życia w dobrym zdrowiu, spokoju oraz radości w otoczeniu bliskich i życzliwych osób.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS w Zambrowie: Kierownik Wydziału Świadczeń Pan Mariusz Jabłoński oraz Kierownik Referatu Emerytur i Rent Pani Krystyna Kuklińska, którzy również przybyli z serdecznymi życzeniami, kwiatami oraz upominkiem.

Dostojna Jubilatka urodziła się 19 listopada 1916 roku w miejscowości Srebrna. Pani Zofia jest szczęśliwą matką czterech córek, babcią sześciorga wnucząt i dziesięciorga prawnucząt. Jubilatka mieszka w czteropokoleniowym domu. Cieszy się ogromna życzliwością domowników, ma doskonałą opiekę i jest bardzo pogodna.

Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman zwracając się do Szanownej Jubilatki powiedział, że dla władz gminy to zaszczyt móc świętować wraz z nią setne urodziny. Jest to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica.
Na zakończenie Jubileuszu 100 urodzin zgromadzeni goście wraz z Jubilatką mogli skosztować pysznego tortu przygotowanego przez rodzinę Pani Zofii.