Plakat z akcji "Rzuć palenie razem z nami" organizowanej w Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej w dniu 16 listopada 2017 rokuDnia 16 listopada 2017 roku przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Z tej okazji Szkolne Koło PCK pod opieką pani Anny Mioduszewskiej przygotowało poranny happening dla rodziców, pracowników szkoły i uczniów oraz apel.

 

 

 

Uczniowie tego dnia promowali życie wolne od tytoniu. Rozdawali ulotki , zielone listki, naklejki, balony oraz jabłka, będące symbolem nie palenia papierosów w tym dniu. Ulotki informacyjne  zwracały uwagę, że szczególnie niebezpieczne jest wdychanie dymu tytoniowego z papierosa palonego przez inną osobę w tym samym pomieszczeniu, czyli tzw. bierne palenie, gdyż boczny strumień dymu zawiera znacznie więcej nikotyny, tlenku węgla i innych niebezpiecznych związków niż strumień główny. Najbardziej narażone na bierne palenie są dzieci – codziennie około 4 mln polskich dzieci wdycha biernie dym tytoniowy w domu lub miejscach publicznych.

Ponadto na korytarzu szkolnym zaprezentowano społeczności szkolnej gazetkę o szkodliwości palenia papierosów.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia oraz odwiodą dzieci od palenia w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.