Logo ze Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień zorganizowanego 21 listopada w Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej. Dnia 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w ponad 180 krajach. Obchodzi się go w bardzo prosty sposób. Wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasami życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa.

 

      

 

Członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką pani Anny Mioduszewskiej po raz kolejny zorganizowali obchody tego dnia w naszej szkole. Uśmiechy i zainteresowanie wzbudzał „Skrzat Życzliwek”, który od samego rana witał wszystkich i razem z członkami koła rozdawali plakietki z wizerunkiem uśmiechniętej buźki i recepty na uśmiech oraz zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.  Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. Wszyscy uczniowie wykonywali ,,ORDERY ŻYCZLIWOŚCI”, którymi dekorowali innych oraz  utworzyli ,, łańcuszek życzliwości”.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.