Zdjęcie z Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Gminnej w Szumowie - 25 listopad 2017 rok.Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś.
Kolorowy lub bury, mały, duży, w kubraczku lub bez... Każde dziecko ma swojego ukochanego misia. Ten wywołujący uśmiech na twarzy pluszak jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Być może dlatego doczekał się swojego święta... 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 

Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się bohaterem wielu książek i filmów. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Coralgol przekazują wiedzę dzieciom na całym świecie, często je pocieszają.

Z okazji tego miłego święta Miś zagościł też w Bibliotece Gminnej w Szumowie. W piątek 24 listopada artyści teatru Edu-Artis z Krakowa zaprezentowali przedszkolakom spektakl pt. „Gdzie jest dziś mały miś?”. Była to bajka o pewnym misiu, który obchodził swoje urodziny.Dzieci śpiewały z nim wspólnie piosenki, uczyły się tańczyć i żonglować piłeczkami.  Na koniec był tort dla misia i głośne „Sto lat” zaśpiewane przez dzieci. Zabawa była świetna!

Zapraszamy do obejrzenia galerii.