zdjęcie z konkursu myśliwskiego47 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szumowie wzięło udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Koło Łowieckie „Bielik” pod hasłem „Myśliwy w oczach dziecka”.
Intencją konkursu było przede wszystkim przybliżenie dzieciom kultury i zajęcia myśliwego, zatarcie stereotypów „jako tego złego, kolekcjonera trofeów łowieckich” oraz integracja z mieszkańcami miejscowości obejmujących obwód łowiecki Koła.
W otoczonej lasem kwaterze myśliwskiej KŁ „Bielik” w Głęboczu Wielkim, dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej pracy myśliwego, przeplatanych autentycznymi śmiesznymi „historyjkami” z ponad dwudziestoletniej działalności koła. Następnie, sygnalista koła zaprezentował kilka „sygnałów” na trąbce, które wykorzystywane są podczas zbiorowych polowań i stanowią ważny element kultury łowieckiej. Takim oto sygnałem zakomunikowano przejście grupy do pobliskiego paśnika, gdzie dzieci mogły zobaczyć w jaki sposób i kiedy dokarmia się zwierzęta leśne. Podsumowaniem lekcji w terenie było ognisko z pieczeniem kiełbasek, po czym wszyscy udali się do remizy wiejskiej w Kaczynku, gdzie na dzieci czekała wystawa wszystkich prac no i oczywiście nagrody.

Jak przystało na lokalny charakter imprezy, oprócz najważniejszych gości - dzieci w rozstrzygnięciu konkursu nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych, Wójta i Sekretarz Gminy Szumowo, Ks. Proboszcza, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Szumowie, Dzielnicowego Posterunku Policji w Szumowie, Leśniczego Leśnictwa Szumowo, nauczycieli, sołtysów i radnych obejmujących teren łowiska koła Bielik oraz rodziców i rodzeństwa dzieci biorących udział w konkursie.

Cześć 1

Cześć 2

Cześć 3