Plakat z akcji PCK w Pęchratce Polskiej pn. "Czerwnokrzyska Gwiazdka".Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas obdarowywania się prezentami. Jak co roku włączamy się do ogólnopolskiej akcji PCK „Czerwonokrzyska Gwiazdka” pod hasłem: DARUJMY DZIECIOM TROCHĘ RADOŚCI. Dnia 7 grudnia członkowie Szkolnego Koła PCK  wraz z opiekunką  panią Anną Mioduszewską i panią Katarzyną Mianowską we współpracy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Zambrowie, przeprowadziły  na terenie  Pęchratki Polskiej i Rynołt  zbiórkę pieniędzy.

 Przed wyjściem w teren Szkolne Koło PCK musiało  przygotować : zgody rodziców  na udział w akcji ich dzieci, zgodę pani dyrektor, listy wpłat pieniędzy, legitymacje członkowskie, znaczki dla wpłacających oraz plakaty.

W trakcie całej akcji udało się zebrać w sumie 900 złotych , więcej jak w latach poprzednich.

Zebrane pieniądze i listy wpłat  przekazane zostaną  do OR PCK w Zambrowie.

Z zebranych  środków będą zakupione paczki ze słodyczami dla dzieci z rodzin najuboższych. Wśród osób korzystających ze wsparcia organizacji czerwonokrzyskiej są również zawsze uczniowie naszej szkoły, więc młodzież tym chętniej angażuje się w pomoc.

Członkowie Szkolne Koło PCK wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pokazali swoje bardzo gorące serca pełne nadziei i wiary w to, że jeśli tylko chcemy to potrafimy i możemy pomagać.

Wszystkim ludziom wielkiego serca którzy przyłączyli się do Akcji serdecznie DZIĘKUJEMY.                                                                                     
Anna Mioduszewska  opiekun SK PCK