Image821 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka.
 
Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach sześćdziesiątych  ubiegłego wieku. Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Babcie i Dziadkowie są w naszym życiu szczególnymi Osobami. Będąc dziećmi, nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale gdy dorastamy, staje się to dla nas coraz bardziej oczywiste. Wspomnienia szczęśliwych i beztroskich chwil spędzonych z dziadkami powodują, że dzieciństwo postrzegamy jako wyjątkowy czas. Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób.
W Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej uroczystość z okazji tego święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka  oraz Dzień  Seniora odbył się 18.01.2018 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaproszeni goście bardzo licznie zjawili się, aby wziąć udział w obchodach tego święta. W pięknie udekorowanej remizie OSP Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Przedszkolaki zaprezentowały się w tańcu i recytacji wierszy, uczniowie klas I-VI przedstawili program FAMILJADA o tematyce ,,Babci wspomnienie – wnucząt marzenia”. Nie zabrakło nawet tańców tj. walc czy twist w wykonaniu uczniów. Następnie wnuki obdarowali swoich ukochanych gości upominkami własnoręcznie przygotowanymi. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudownie kolorowe kwiatki z podstawką. Dopełnieniem pierwszej części był występ artystów Zespołu Folklorystycznego Stowarzyszenia „Szansa” z Zambrowa. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na pyszny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Po poczęstunku wykonawcy zespołu zaprosili babcie i dziadków do wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce z ich młodości.  Wszystkim wspólnie spędzony czas przyniósł wiele wzruszeń i radości.
 
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, którzy poświęcali swój cenny czas  w przygotowaniach tak pięknej lokalnej uroczystości.