inicjatorki baluW dniu 10 lutego 2018 r w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbył się Bal Charytatywny Walentynkowo-Ostatkowy. Głównym celem organizatorek było zebranie środków na rehabilitację, środki przeciwodleżynowe, myjące i odkażające dla mieszkańca naszej gminy – 19-letniego Macieja Dębek. Na prośbę rodziny planowany jest również zakup wózka inwalidzkiego z pionizacją niezbędnego przy codziennej rehabilitacji.
Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Goście licznie zaszczycili obecnością, chętnie brali udział w licytacjach przedmiotów pozyskanych przez organizatorki, jak również podarowanych niespodzianek od gości przybyłych na bal. Wylicytować można było między innymi karnety i bony podarunkowe od wielu przedsiębiorców, a także usługi, kosmetyki i prace wykonane ręcznie podarowane przez osoby prywatne i miejscowe instytucje. Wielkim zainteresowaniem podczas licytacji cieszyły się: karmnik dla ptaków, kalendarz z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, koszulka Kamila Stocha również z autografem oraz płyta Sławomira ze specjalną dedykacją. Swoje autografy przekazali również Anna Wyszkoni, Lady Pank, Krzysztof Cugowski, Dorota Szelągowska.
Warto podkreślić, że duże zaangażowanie w organizację balu wykazali zarówno mieszkańcy, jak i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy. Wynajem sali, przystawki, słodki stół, ciasta, napoje, owoce, pomoc w wystroju sali - to wszystko zasługa ludzi o wielkich sercach. O wspaniałą zabawę do białego rana zadbał DJ MATUZZ Piotr Matejko, który bardzo profesjonalnie poprowadził imprezę, oczywiście również charytatywnie. Na zakończenie balu dla gości podarowane zostały słodkie upominki.
Na stronie internetowej, na długo przed balem, można było wylicytować wiele atrakcyjnych rzeczy. Organizatorki postarały się, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sesje zdjęciowe, masaże, sukienki oraz przejażdżki bryczką cieszyły się największą popularnością. Nie zabrakło również książki wybitnej polskiej pisarki Katarzyny Bondy z autografem i zdjęcia Kasi Kowalskiej oraz wielu wielu innych...
Zbiórka przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorek. One same podkreślają, że są wzruszone postawą ludzi i za każdą, nawet najmniejszą pomoc, która była dla nich niezwykle ważna, serdecznie dziękują.
Wielkie pokłony kierują w stronę sponsorów, którzy wykazali się ogromną hojnością.