Aktualności

Zdjęcie liter z alfabetu polskiego.W  konkursie wzięło udział:
w kategorii klas I –VI szkół podstawowych - 21 uczniów,
w kategorii klas I–III gimnazjum - 20 uczniów,
w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i dorośli 2 osoby.

Inicjatywa Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej została zgłoszona do konkursu grantowego Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”. 
Celem konkursu jest wspieranie różnorodnych lokalnych inicjatyw społecznych.
Na zgłoszone inicjatywy głosować można od 22 maja do 11 czerwca 2017 roku poprzez stronę http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1282.html.
Zachęcamy do oddania głosu. 
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców gminy Szumowo na ZEBRANIE ZAŁOŻYCIELSKIE STOWARZYSZENIA Związku Piłsudczyków RP Szumowo. Powstająca organizacja pożytku publicznego skupiać będzie przedstawicieli rożnych dziedzin działalności organizacji zrzeszonych i niezrzeszonych oraz chętnych mieszkańców gminy Szumowo do społecznego działania i uczestniczenia w rożnego rodzaju przedsięwzięciach, których organizatorem będzie stowarzyszenie. Celem działania Stowarzyszenia jest pielęgnowanie i zachowanie w pamięci tradycji narodowej ze szczególnym naciskiem na propagowanie historii gminy Szumowo.

Spotkanie odbędzie się 3 czerwca 2017r. (sobota) o godzinie 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie - sala konferencyjna. Proszę o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.

Zdjęcie z wyścigów rowerowych w Szumowie.Zapisane już w historii imprez gminy Szumowo dnia 21 maja 2017 roku odbyły się wyścigi rowerowe dla miłośników kolarstwa. Impreza miała na celu popularyzację kolarstwa szosowego i turystyki sportowej. Organizatorem sportowego wydarzenia była Gmina Szumowo i Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „SPORTEAM”.

Zdjęcie cyklistów na rajdzie rowerowym w Paproci DużejDnia 14 maja 2017 r. przy kopcu upamiętniającym pomordowanych w 1920 r. żołnierzy ochotników 201-go pułku piechoty bohatersko osłaniających tyły armii polskiej podczas nawały bolszewickiej w 1920 r. odbyło się niezwykłe spotkanie.

zdjęcie chłopca Igora potrzebującego dawcy szpiku

10-letni Igor zamieszkały na terenie gminy Szumowo pilnie potrzebuje dawcy szpiku.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, zgłoś się w punkcie krwiodawstwa lub 18 maja w godz. od 8.00 do 13.00 do ambulansu krwiodawstwa umiejscowionego przy ul. Fabrycznej 3a, nieopodal budynku Urzędu Miasta w Zambrowie.

WAŻNE! Przed pobraniem krwi musisz wyrazić zgodę na wpisanie do rejestru dawców szpiku.

Każdy zgłaszający się jako potencjalny dawca otrzyma potwierdzenie wpisania do bazy dawców. Ze względu na skomplikowane badania i czas trwania formalności przy wpisywaniu do bazy światowej (BMDW), czas od oddania próbki do potwierdzenia wpisu do bazy może wynieść nawet pół roku.

Nie zwlekaj, pomóż już dziś.

Plakat z kolarski z informacją o wyścigach rowerowych.

W niedzielę 21 maja odbędą się wyścigi rowerowe o Mistrzostwa Gminy Szumowo.
Start o godzinie 13:30.

Zapisy odbywać się będą w dniu zawodów w godz 12:30 - 13:15 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie.

W zawodach może wziąć udział każdy, kto nie ma przeciwwskazań lekarskich

Uczestnicy zostaną podzieleni według wieku na poszczególne grupy:

 Zdjęcie dzieci„ Dzień dziecka” z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szumowie

Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie zaprasza wszystkie dzieci na imprezę z okazji „Dnia Dziecka”
w dniu 4 czerwca 2017 r.

 

 

Zdjęcie ze spotkania w biblioteceW dniu 9 maja 2017 r. w lokalu Biblioteki Gminnej w Szumowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Na uroczystości obecni byli Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman, Skarbnik Gminy Szumowo Pani Halina Dmochowska, Sekretarz Gminy Szumowo Pani Hanna Szabłowka oraz Kierownik Biblioteki Gminnej w Szumowie Pani Joanna Milewska wraz z pracownikami.

ikona telefonuInformujemy, że z powodu długotrwałej awarii na sieci światłowodowej firmy Hyperion uruchomiliśmy nowe numery telefonów do Urzędu Gminy Szumowo.

Tel. 86-224-41-40, 86-224-41-41

Wyżej wymienione numery pozostaną na stałe w kontaktach do Urzędu Gminy.
Poprzednie numery telefonów będą również dostępne po rozwiązaniu problemów technicznych firmy HYPERION.