plakat III Festynu Rodzinnego29 maja 2016 r. w godz. 13.30 – 17.00 na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęchratce Polskiej odbędzie się III Festyn Rodzinny pod hasłem „Rodzinnie, zdrowo i sportowo!”. Organizatorem festynu jest Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna wsi Pęchratka Polska. To niezwykłe wydarzenie przepełnione będzie różnego rodzaju atrakcjami między innymi: gry, zabawy, konkursy, zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw. Oczywiście nie zabraknie wieczornej potańcówki ( od 19.00 do 3.00) i kącika kulinarnego. Serdecznie zapraszamy, na pewno będzie wesoło!

 
 
 

Badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR)

Informujemy, że w dniach 1 czerwca - 29 lipca 20l6 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). Badanie to będzie realizowane na terenie całej Unii Europejskiej, a jego podstawowym celem jest dostarczenie informacji na potrzeby kształtowania narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej. Badanie dostarczy także szeregu danych na potrzeby krajowe. Będzie ono źródłem przydatnych informacji o polskim rolnictwie i zmianach jakie w nim nastąpiły od 2013 r. tj. od poprzedniego badania SGR. Dzięki badaniu

Gmina Szumowo bierze udział w plebiscycie na "Gminę Roku".

Plebiscyt ten polega na wyłonieniu najlepiej zarządzanej gminy.
Czy nasza gmina się rozwija? Jest tu czysto i bezpiecznie? Czy dobrze się w niej żyje?
Jeśli tak, zagłosuj.

Aby zagłosować na Gminę Szumowo wystarczy wysłać SMS
na numer 72355
w treści wpisując: gmina.89
Koszt wysłania jednego SMS-a  to 2,46 zł z VAT. Jeden wysłany SMS to 5 głosów na daną kandydaturę. Można wysłać dowolną liczbę głosów.  
Głosowanie za pomocą SMS Premium trwa od  9 do 25 maja 2016 r. do godz. 23.59

plakat dotyczący zawodówJuż w tę niedzielę 22 maja odbędą się Mistrzostwa Gminy Szumowo w kolarstwie.

Start o godzinie 15:00.

W zawodach może wziąć udział każdy, kto nie ma przeciwwskazań lekarskich.

Uczestnicy zostaną podzieleni według wieku oraz rodzaju roweru na poszczególne grupy:

 

Szanowny rodzicu. Jeżeli zauważyłeś u swojego dziecka coś niepokojącego w rozwoju lub zachowaniu albo chcesz upewnić się czy przebiega prawidłowo zapraszamy na bezpłatne konsultacje DLA DZIECI I MŁODZIEŻY w wieku od 0 do 24 wraz z ich rodzicami w dniu 19 maja 2016 od godziny 8.30 do 12.30 do Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie lub do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zambrowie.
Celem ustalenia wizyty w Poradni prosimy o kontakt telefoniczny: 86 271 21 78

Informacja dla miszkańców terenów na których zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących.

 Treść informacji

Żabikowo Rządozdjęcie placu zabaw "Podwórko NIVEA"we bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Podwórko NIVEA” .
Dzięki zaangażowaniu społeczności gminnej może powstać wspaniały plac zabaw. „Podwórko NIVEA” ma odpowiadać na potrzeby dzieci w różnym wieku i nawiązywać do klasycznych zabaw popularnych w czasach dzieciństwa współczesnych rodziców, takich jak: gra w klasy, skakanka czy zabawa na trzepaku.

Plac zabaw mieściłby się przy budynku świetlicy wiejskiej w Żabikowie Rządowym.

Konkurs Podwórko NIVEA składa się z dwóch etapów głosowania:
· Etap I od dnia 5 maja 2016 r. do 2 czerwca 2016 r. do godziny 23:59:59
· Etap II od dnia 3 czerwca 2016 r. do 30 czerwca 2016 r. do godziny 23:59:59


W każdym etapie głosowania wyłonione zostanie 20 zwycięskich lokalizacji.