W dniu wczorajszym tj. 11 listopada odbyły się uroczyste obchody Dnia Niepodległości w gminie Szumowo. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Jest to najważniejsze polskie święto narodowe obchodzone od dnia 11 listopada 1918 roku.

Oficjalne obchody Święta Niepodległości w naszej gminie zainaugurował uroczysty przemarsz delegacji od Gminnego Ośrodka Kultury do miejscowego kościoła parafialnego, gdzie o godz. 9.00 odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez proboszcza naszej parafii księdza Sławomira Grodeckiego.

Następnie w uroczystym pochodzie ochotniczych straży przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Zdzisławem Lutostańskim, poczty sztandarowe, członkowie organizacji kombatanckich, reprezentacje lokalnych instytucji, młodzież szkolna, delegaci oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy, przy dźwiękach marszowej muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szumowo udali się na miejscowy cmentarz, gdzie przy grobach poległych żołnierzy złożyli wieńce i kwiaty.

Uroczystość zakończył krótki koncert Orkiestry Dętej, w wykonaniu której usłyszeliśmy „Wiązankę Pieśni Żołnierskich”.

 

Galeria

.