W dniu 11.09.2010 r. odbyły się ćwiczenia bojowe jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Szumowo oraz I Plutonu Pierwszej Kompanii Gaśniczej Centralnych Obwodów Operacyjnych (PSP Zambrów oraz OSP Szumowo, Kołaki Kościelne i Rutki) zorganizowane przez Zarząd Gminny OSP Szumowo oraz Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Ćwiczenia, odbyły się w miejscowości Łętownica na budynkach w gospodarstwach wiejskich oraz Szkole Podstawowej. Strażacy mogli zapoznać się ze specyfiką zabudowy, drogami dojazdowymi oraz możliwością czerpania wody do celów gaśniczych. Ćwiczenia odbyła również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Łętownicy. Obserwatorami ćwiczeń byli m.in. Wójt Gminy Szumowo Zdzisław Lutostański, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Sławomir Skrzypkowski, Dowódca JRG bryg. Mirosław Jasionowski, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Zambrowie Marek Komorowski, Prezes Zarządu Gminnego OSP w Szumowie Władysław Polak i Sekretarz Gminy Szumowo Robert Rosiak

Wszyscy obserwatorzy stwierdzili zgodnie, że ćwiczenia zorganizowano na bardzo wysokim poziomie. Na koniec odbyło się zebranie integracyjne, na którym można było skosztować grochówki z kuchni polowej.

Organizatorzy składają podziękowania Wójtowi Gminy Szumowo Panu Zdzisławowi Lutostańskiemu za okazaną pomoc w organizacji ćwiczeń.

Galeria zdjęć