Flaga Państwowa z napisem 11 listopada Święto NiepodległościDziś mija 97 rocznica Odzyskania Niepodległości. 

Tradycyjnie oficjalne obchody Święta Niepodległości w naszej gminie zainaugurował uroczysty przemarsz delegacji od Gminnego Ośrodka Kultury do miejscowego kościoła parafialnego, gdzie o godz. 9.00 odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez proboszcza naszej parafii księdza Sławomira Grodeckiego. Po mszy odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej.
Następnie w uroczystym pochodzie z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Jarosławem Cukiermanem, poczty sztandarowe, członkowie organizacji kombatanckich, reprezentacje lokalnych instytucji, młodzież szkolna, delegaci oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy, przy dźwiękach marszowej muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szumowo oraz zespołu tanecznego "ARABESKA" udali się na miejscowy cmentarz, gdzie na Grobach Żołnierzy Poległych za wolność Ojczyzny złożyli wieńce i kwiaty.
Uroczystość zakończył krótki koncert Orkiestry Dętej, w wykonaniu której usłyszeliśmy „Wiązankę Pieśni Żołnierskich”.

Galeria