W niedzielne przedpołudnie – 12 czerwca 2011 roku – na terenach rekreacyjnych nad zbiornikami wodnymi w Szumowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Gminny OSP w Szumowie. Do turnieju rozgrywanego pod bacznym okiem sędziów, na co dzień zawodowych strażaków z PSP w Zambrowie, stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Szumowo. Rywalizacja toczyła się wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz drużyn pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych grup „C” i „A”. Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja tradycji działalności jednostek OSP. To stały, charakterystyczny dla każdej miejscowości element. Straż skupia kolejne pokolenia mieszkańców a szczególnie cieszy duże zainteresowanie działalnością w straży pożarnej młodzieży.
Ostatecznie w turniejowej rywalizacji najlepszymi okazały się drużyny z Szumowa i Ostrożnego. Ale nie chodzi tu przecież o miejsca na podium a o dobrą zabawę, wspólnie spędzony czas, zapał i chęć podejmowania rywalizacji.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA

I. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – Dziewcząt
1. miejsce – MDP Ostrożne
II. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – Chłopców
1. miejsce – MDP Szumowo
2. miejsce – MDP Głębocz Wielki
3. miejsce – MDP Łętownica
4. miejsce – MDP Ostrożne
5. miejsce – MDP Srebrna
6. miejsce – MDP Pęchratka Polska
III. Ochotnicze Straże Pożarne grupy „C” - Kobiet
1. miejsce – OSP Szumowo
IV. Ochotnicze Straże Pożarne grupy „A” - Mężczyzn
1. miejsce – OSP Ostrożne
2. miejsce – OSP Szumowo
3. miejsce – OSP Głębocz Wielki
4. miejsce – OSP Łętownica
5. miejsce – OSP Srebrna
6. miejsce – OSP Zaręby Jartuzy
7. miejsce – OSP Paproć Duża
8. miejsce – OSP Srebrny Borek

Nagrody dla zwycięzców ufundował Wójt Gminy Szumowo Pan Zdzisław Lutostański. Po zawodach można było zregenerować siły kosztując pożywnej strażackiej grochówki. Prezes Zarządu Gminnego Dh Robert Rosiak ufundował lody dla zawodników oraz wręczył pamiątkowe Dukaty Zambrowskie.

Bardzo dziękujemy Państwu Rupińskim i Zarębom za udostępnienie prywatnych terenów, gdzie odbyły się zawody.
Już za tydzień 19 czerwca zapraszamy na Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody również odbędą się na terenach żwirowni, kolejny raz będziemy mogli dopingować 4 drużynom z terenu gminy Szumowo: OSP Kobiet z Szumowa oraz OSP Mężczyzn z Ostrożnego, Szumowa, Głębocza Wielkiego.

 

Galeria zdjęć