11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości w gminie Szumowo.Ojczyzna, nasz kraj, nasz dom, nasza ojcowizna, nasza ziemia i nasze wartości, kultura i obyczaje, poszanowanie drugiego człowieka. Żyjemy nie tylko dla siebie, żyjemy dla naszych bliskich, znajomych, sąsiadów, dla naszych zamierzeń i dla naszej Polski, by móc spełniać oczekiwania swoich bliskich i naszej Ojczyzny.
Oficjalne obchody Święta Niepodległości w naszej gminie zainaugurował uroczysty przemarsz delegacji spod Gminnego Ośrodka Kultury do miejscowego kościoła parafialnego, gdzie o godz. 10.00 odbyła się Msza Św. celebrowana przez proboszcza tutejszej parafii księdza Sławomira Grodeckiego.

"Spotykamy się dzisiaj z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, odzyskanej po 123 latach politycznego niebytu na mapie świata. Na uroczystości poświęconej Ojczyźnie w pamięci tych, którzy walczyli o Polskę wolną i niepodległą. Oddajemy dziś cześć i chwałę wszystkim tym, którzy swoją postawą, pracą i poświęceniem przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce ..."
Takimi słowami Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman rozpoczął ceremonię składania wieńców i kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza w Szumowie.

Ku chwale Ojczyzny !

Galeria

Film