Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrożnem zaprasza na Bal Andrzejkowy, który odbędzie się dnia 25.11.2017 roku - godz. 19:00.

 

 

 

 

 

Relacja z wycieczki dzieci z gminy Szumowo po Szlaku Rękodzieła Ludowego Podlasia.

 Dzieci z gminy Szumowo na wycieczce Szlakiem Rękodzieła Ludowego Podlasia.Wycieczka dzieci z Szumowa Szlakiem Rękodzieła Ludowego Podlasia.

 

 

 

 

 

W dniach 27 - 30 lipca 2017 r. członkowie szumowskiej orkiestry dętej i dziewczęta z zespołu mażoretek wzięły udział w wycieczce w Góry Świetokrzyskie.Wyjazd zorganizowany i sfinansowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie był nagrodą i formą podziękowania za całoroczną pracę na rzecz rozwoju orkiestry i promowania gminy Szumowo w regionie.
 
Podczas czterech dni pobytu udało nam się odwiedzić wiele fascynujących miejsc, poznać kawałek historii naszego kraju. Pierwszy dzień wycieczki to wizyta w stolicy polskiego humoru Wąchocku, gdzie zwiedziliśmy klasztor Cystersów, będący jednym z najpiękniejszych w Polsce obiektów w stylu romańskim oraz zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

zdjęcie z wyprawy rowerowejPonad 100 rowerzystów w ramach akcji "Zambrów na rowery" wyruszyli na krótkodystansową przejażdżkę okolicami Zambrowa, a miejscem docelowym wyprawy był miniskansen na terenach rekreacyjnych w Szumowie, gdzie odpoczeli i zregenerowali siły po gorącym posiłku przygotowanym przez organizatorów wyprawy rowerowej.

 

 

Zdjęcie "Podwórko Talentów Nivea".Po niemal dwumiesięcznej walce o każdy głos w Łętownicy powstanie „Podwórko Talentów Nivea”. Niewątpliwie jest to ogromny sukces mieszkańców, których zaangażowanie zasługuje na uznanie. Miejscowość uplasowała się na 16 miejscu w rankingu uzyskując 37898 głosów. Fundatorem nagrody jest Nivea Polska Sp. z o.o., a patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Owoce i warzywa są pyszne..., Ale to piękne i pyszne......– to tylko namiastka opinii uczestników kulinarnych warsztatów rodzinnych organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrożnego. Warsztaty ph. „ To co lubię najbardziej” oraz „Pysznie i zdrowo” odbyły się 29 lipca oraz 01 sierpnia 2017 roku i poprowadzone zostały przez Panią Olę Łapińską. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Razem lepiej” dofinansowanego ze środków Programu ”Działaj Lokalne X” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania Brama na bagna w Strękowej Górze, a także środków budżetu gminy Szumowo.  W ramach warsztatów rodziny przygotowywały pyszne ciasta i inne słodkie smakołyki oraz fantazyjne dania z owoców i warzyw. Nawet największe niejadki zajadały się przygotowanymi przez siebie dziełami. W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy planują już kolejne warsztaty. Mamy nadzieję że będzie równie pysznie i wesoło.

Piknik rodzinny w Paproci Dużej z dnia 23 lipca 2017 roku.W niedzielę 23 lipca 2017 roku we wsi Paproć Duża odbył się piknik rodzinny organizowany przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich „Paprotki”.