zdjęcie przedstawiające uczestników Pikniku rodzinnego.Na niedzielne przedpołudnie 26 czerwca 2016r.  pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego w Paproci Dużej obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. I tak też było.

Od godziny 10.00 ruszyły kolorowe stoiska z przepysznymi przekąskami i ciastami przygotowanymi przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej.

Na uczestników pikniku, oprócz kulinarnych smakołyków czekało wiele atrakcji. Rozgrano między innymi wyścigi w workach - do tej konkurencji przystąpili rodzice.

Mamy próbowały zrobić ze swoich pociech mumie.

Konkurencje sportowe odbywały się przy akompaniamencie muzyki. Uroczystość uświetnił występ kapeli „Szansa” z Zambrowa oraz recital młodziutkiej wokalistki, Weroniki Jankowskiej również z Zambrowa. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali także uczniowie szkoły. Do tańca przygrywali bracia Skłodowscy, muzycy pochodzący z Paproci Dużej.

Na miłośników zwierząt czekały piękne koniki, a dzieci mogły pomalować sobie twarze.

O rozrywkę zadbała również Straż Pożarna. Można było spróbować swoich sił w strącaniu strumieniem wody pachołka, co okazało się niemałym wyzwaniem.

Dzieci szukały ochłody w strumieniach wody.

Rozegrano dwa mecze piłki nożnej w dwóch: Paproć Duża kontra Andrzejewo oraz uczniowie klas VI – V kontra reszta szkoły. Grającym wiernie towarzyszyli kibice.

Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania Zespołowi folklorystycznemu „Szansa” z Zambrowa, Weronice Jankowskiej, komendantowi Straży Pożarnej z Zambrowa, strażakom z OSP w Paproci Dużej oraz Panu Antoniemu Nietubyć  za okazaną pomoc. Szczególne podziękowania kieruje do rodziców, którzy włożyli ogrom pracy w organizację pikniku.

Dziękujemy wszystkim za wyjątkową niedzielę w naszej szkole i do zobaczenia za rok.