dzieci z ułożonym z kamieni napisem "Szumowo"Już od pierwszych dni wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie tętni życiem.

Dzieci, które spędzają ten wolny od nauki czas w naszej gminie z pewnością nie mogą narzekać na nudę.

Nasza tegoroczna wakacyjna oferta to mnóstwo atrakcyjnych zajęć i warsztatów pozwalających miło, ciekawie , a za razem pożytecznie spędzić czas.

To mnóstwo ruchu, wspaniałej, radosnej zabawy, moc emocji  i wrażeń , ale też możliwość wykazania się swoimi zdolnościami i umiejętnościami  oraz spędzenia czasu w gronie rówieśników,  dlatego też na brak uczestników nie możemy  narzekać. 

 

W czasie pierwszego miesiąca wakacji , w każdych zajęciach uczestniczyło ok. 30 – 35 dzieciaków w różnym wieku, od 5 do 12 lat.

Obok gier i zabaw integracyjnych wymagających sprawności ruchowej, dzieci miały okazję poznania podstaw tańca „mażoretkowego”, mogły spróbować swoich sił w kuchni, przygotowując pyszne desery, poznawały naszą piękną miejscowość uczestnicząc  w terenowej grze, znanej jako „podchody”, poznały fantastyczny świat nauki wykonując eksperymenty chemiczne z użyciem  substancji  dostępnych w każdym gospodarstwie domowym
tj. proszek do prania, ocet czy kwasek cytrynowy. Nie zabrakło też wyjazdów do pobliskiego Zambrowa , gdzie obejrzeliśmy film „Angry Birds” oraz zażyliśmy kąpieli na miejscowej pływalni. Niemało emocji wzbudziła też wizyta w GOK policjantki z Wydziału Prewencji KPP w Zambrowie, która przekazała dzieciakom szereg ważnych informacji nt. bezpiecznego wypoczynku oraz  spotkanie ze strażakami-ochotnikami z  OSP Szumowo połączone
z prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego, będącego na wyposażeniu jednostki.

Ale to nie koniec atrakcji. Już w najbliższy czwartek , 28 lipca wyjeżdżamy  na fantastyczną wycieczkę. Naszym celem będzie Farma Iluzji w Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach, a więc zapowiada się mnóstwo wspaniałych emocji.


Jeśli do tej pory nie skorzystałeś z oferty GOK, nie zwlekaj! Z nami na pewno nie będziesz się nudził!


Przedstawione działania dofinansowane są ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i ODL „Brama na Bagna”
w Zambrowie  w ramach projektu „Bezpieczne wakacje – artystycznie i sportowo w gminie Szumowo” grupy nieformalnej „Super mamy – aktywne, kreatywne, przedsiębiorcze” i Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie.