Zdjęcie z term w UniejowieJedną z atrakcji zaproponowanych mieszkańcom gminy Szumowo w ramach projektu „Sztukmistrzynie-wiejska pracownia kobiet kreatywnych” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Żabikowie Rządowym był wyjazd do Uniejowa, gdzie znajduje się jeden z największych kompleksów termalno-basenowych.
Uniejowskie wody termalne to źródło zdrowia i dobrego samopoczucia, to dobrodziejstwo dla ciała i energia witalna dla ducha. Ten imponujący kompleks zapewnia masę atrakcji. Dzięki temu, że woda ma temperaturę ok. 35 stopni można tu korzystać z kąpieli przez cały rok, nie tylko w basenach wewnętrznych, ale i zewnętrznych, co szczególnie w czasie zimowej pogody jest nie lada atrakcją.

By zapewnić uczestnikom maksimum doznań i wrażeń ustaliliśmy więc termin wycieczki na miesiąc grudzień. Zimowa aura nie zniechęciła mieszkańców i na wyjazd zgłosiło się ponad 80 osób.

Spędziliśmy w tym cudownym miejscu niezapomniane chwile. Różnorodność basenów i szeroki wachlarz atrakcji wodnych sprawiły, że każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zarówno urządzenia do masażu wodnego jak i gejzery denne, bicze wodne, jacuzzi czy nawet armatki i kaskady wodne. Chętni odwiedzili też strefę saun z basenem lodowym i solankowym gorącym, komorą śnieżną, łaźniami i kompleksem solariów.
Z całą pewnością uniejowskie termy to idealne miejsce dla osób szukających odprężenia i relaksu, to miejsce regeneracji, odnowy biologicznej, wypoczynku i dobrej zabawy.
Wizyta w Uniejowie to nie jedyna atrakcja jaką przygotowaliśmy dla uczestników wycieczki. W drodze powrotnej nie mogliśmy minąć naszej stolicy, która w okresie jesienno-zimowym oferuje wyjątkową, niecodzienną atrakcję jaką jest wystawa plenerowa - Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Z zapartym tchem obejrzeliśmy niezwykły pokaz łączący światło z muzyką klasyczną w Ogrodzie Wyobraźni , odbyliśmy spacer po Magicznym Ogrodzie Króla z mnóstwem przepięknych, ułożonych ze świateł większych od ludzi barokowych roślin. Największe jednak wrażenie wywarł na wszystkich trójwymiarowy pokaz historyczny „ W Wilanowie król jest tylko jeden” łączący światło, obraz i dźwięk, wyświetlony na fasadzie pałacu, który przeniósł nas w czasy panowania Jana III Sobieskiego.
Mamy nadzieję, że pobyt w tych niesamowitych miejscach przyniósł zamierzone efekty, że był nie tylko odskocznią i oderwaniem się od szarości dnia codziennego, ale też wspaniałym przeżyciem pełnym estetycznych doznań i wielu pozytywnych emocji.
Działanie dofinansowane ze środków Programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „Brama na Bagna” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie.

Sławomir Śledziewski
Dyrektor GOK w Szumowie