Kolejne ferie za nami.
Nadszedł  czas na podsumowanie dwóch, miejmy nadzieję w pełni udanych, fascynujących, pełnych różnorodnych atrakcji tygodni.  
W tym roku podczas zimowego odpoczynku Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie miał do zaoferowania wiele ciekawych i interesujących zajęć oraz wyjazdów.  Sporą grupę dzieci zgromadziły zajęcia – „ Dzień poszukiwacza skarbu”,  „ Mała akademia artystyczna” oraz zajęcia kulinarne. Wspólny śpiew, taniec, zabawy, gry jak również przygotowanie pysznych słodkich deserów sprawiły dzieciom dużo frajdy. Również w trakcie  pierwszego tygodnia  ferii dzieci miały okazję w szczególny sposób  podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, dobroć, troskę i wsparcie w trudnych chwilach podczas uroczystości  z okazji ich święta. 
Pierwszy tydzień ferii zakończył wyjazd do kina na bajkę „Kubo i dwie struny” . Drugi tydzień ferii bogaty był w wyjazdy. Przez kolejne dwa dni gościliśmy na basenie w Zambrowie. Czas spędzony „w wodzie” dostarczył wszystkim uczestnikom  wiele radości .1 lutego zorganizowana została wycieczka do „ Fabryki Misia” w Białymstoku. To magiczne miejsce, które łączy wiele atrakcji.  Niewątpliwie najciekawszą z nich jest stworzenie własnego, unikatowego misia.  Dzieci miały  możliwość wyboru futerka, serduszka oraz cech charakteru dla swojego pluszaka. Po przejściu wszystkich etapów produkcji maluchy otrzymały Certyfikat Narodzin Misia wraz ze zdjęciem grupowym  i gotowym,  jedynym w swoim rodzaju misiem.
 
Na zakończenie  ferii dzieciaki miały możliwość  uczestnictwa we wspaniałej imprezie rozrywkowej – Karnawałowym  Balu Przebierańców.  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pomysłowości rodziców GOK na kilka godzin zmienił się w „Krainę baśni i fantazji”.  Niemalże wszystkie dzieci wystąpiły w barwnych strojach i maskach.. Prowadzący imprezę animatorzy ze studia artystycznego „Anima” przygotowali  wiele wspaniałych atrakcji i zabaw, dzięki czemu nie było czasu na nudę .Z całą pewnością powtórzymy tę imprezę za rok. 
                                                               
                                                                                                                                             Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie