W dniu 4 lutego 2017 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie organizowany  co roku od wielu lat Koncert Noworoczny  Orkiestry Dętej OSP Szumowo pod batutą kapelmistrza pana Michała Knapkiewicza, połączony z  prezentacją dorobku artystycznego zespołu mażoretek „Arabeska”pod  kierunkiem pani Justyny Jakubczyk.
Impreza ta  ma dla członków orkiestry i zespołu tanecznego szczególne znaczenie.
Po wielu godzinach przygotowań mogą oni zaprezentować swoje umiejętności przed bardzo wyjątkową publicznością: rodzicami , współmałżonkami oraz przedstawicielami władz samorządowych. Na tegorocznym koncercie mieliśmy zaszczyt gościć : Wójta Gminy Szumowo pana Jarosława Cukiermana, Sekretarza Gminy panią Hannę Szabłowską, Skarbnika Gminy panią Halinę Dmochowską oraz członka Zarządu Województwa Podlaskiego, pana Stefana Krajewskiego.
Tegoroczny repertuar to szereg znanych i lubianych standardów muzyki rozrywkowej, tanecznej i marszowej. W programie  znalazły się m.in. takie utwory jak  „Słodko słodka”, „I Will Survive”, „Piraci z Karaibów”, „Dixie”” czy „Mambo No 5””. Poza orkiestrą mogliśmy podziwiać też prezentujące z wielkim wdziękiem i gracją wspaniałe układy choreograficzne,  dziewczęta z zespołu mażoretek „Arabeska” , który tym razem zaprezentował się w dwóch różnych składach osobowych. Podczas tegorocznej imprezy pożegnaliśmy cztery dziewczęta, kończące swoją pracę w zespole . W dowód uznania za tworzenie i promowanie dorobku artystycznego gminy Szumowo otrzymały one z rąk Wójta Gminy  pana Jarosława Cukiermana i dyrektora GOK pana Sławomira Śledziewskiego pamiątkowe grawertony i kwiaty.  
W drugiej części koncertu po raz pierwszy wystąpił  zespół w nowym składzie, który zaprezentował układy taneczne do utworów „Just Gigolo” i marsza „Europa”.          
Po zakończonym koncercie wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek  oraz do wspólnej zabawy.
 
                                                                                                                                     Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie