Studentka III roku Zarządzania na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej pisze pracę licencjacką, której tematem jest ,,Strategia promocji gminy wiejskiej na przykładzie Szumowa’’.
W imieniu studentki zwracamy się do mieszkańców gminy o wypełnienie ankiety online (https://www.survio.com/survey/d/H2I1K3M7W9N6K7R1K) celem uzyskania opinii na powyższy temat.
Badania są prowadzone anonimowo z zachowaniem dobrowolności i będą wykorzystane tylko dla potrzeb wspomnianej pracy.

Ankieta on-line: https://www.survio.com/survey/d/H2I1K3M7W9N6K7R1K

Stowarzyszenie Historyczne Im.71 Pułku Piechoty wspólnie z Gminą Szumowo zwraca się z serdeczną prośbą do mieszkańców Szumowa oraz okolicznych miejscowości o wszelkie informacje dotyczące zbiorowej mogiły Powstańców Styczniowych. Miejscem jej usytuowania ma być obszar biegnący wzdłuż drogi z Szumowa do Radwan. Na chwilę obecną zostały wytypowane dwa miejsca. Wszelkie pozyskane informacje mogą nam pozwolić w określeniu dokładnej lokalizacji. Informacje można przekazać do Stowarzyszenia Historycznego lub Urzędu Gminy w Szumowie.

Zapraszam na obrady XXV sesji Rady Gminy Szumowo, która odbędzie się w dniu 31 marca 2017 roku (piątek) o godzinie 10.00. Rada obradować będzie w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zambrowie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące zasad przyznawania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na rok 2017.

Spotkanie odbędzie się w dniu 09.03.2017r. o godz. 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie.

zdjęcie piłkiGminny Ośrodek Kultury w Szumowie zaprasza do udziału w I Turnieju Sołectw Gminy Szumowo w Halową Piłkę Nożną pod patronatem Wójta Gminy Szumowo.

Termin zawodów – 26 marca 2017 r. (niedziela) godz. 10.00
Miejsce - Sala Gimnastyczna Zespołu Szkół w Szumowie
W rozgrywkach mogą wziąć udział drużyny złożone z osób powyżej 16 roku życia (ukończone gimnazjum). Drużyny nie mogą być większe niż 6 osób (4 zawodników w polu + 1 bramkarz + 1 rezerwowy).
Jedna drużyna może składać się z zawodników dwóch lub więcej sołectw.
Losowanie drużyn w dniu zawodów o godz. 09.45.

 

1. Pracownik biurowy – wykształcenie – min. średnie, dobra znajomośc j. angielskiego i podstaw księgowości, Zambrów „AGRO-SERWIS”, tel. 2703099
2. Operator maszyny CNC - wykształcenie – zawodowe, staż pracy w zawodzie, „INTER-TECH” Zambrów. tel 722777775
3. Mechanik maszyn rolniczych – wykształcenie – zawodowe, staż pracy w zawodzie, „INTER-TECH” Zambrów. tel 722777775

Uprzejmie zawiadamiam, że XV sesja Rady Gminy Szumowo odbędzie się w dniu 11 marca 2016 roku (piątek) o godzinie 9.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie z następującym porządkiem:

1. Otwarcie obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Szumowo.
6. Sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2015 roku.
7. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w 2015 roku.
8. Podjęcie uchwał w sprawach:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie: wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi. Turnus rehabilitacyjny trwa 21 dni.

 Chcemy Państwa poinformować, że Szumowo bierze udział w Ogólnopolskim konkursie upiększania z Garnierem. Bardzo prosimy wszystkich o zagłosowanie na naszą miejscowość pod adresem ogolnopolskieupiekszanie.pl

Bezpośredni link do Szumowa: http://ogolnopolskieupiekszanie.pl/obiekty/szumowo-1307

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYM PROJEKCIE OHP „GINĄCE ZAWODY POMYSŁEM NA PRZYSZŁOŚĆ” ADRESOWANYM DO MŁODZIEŻY W WIEKU 18 – 25 LAT

 

w celu zdobycia kwalifikacji i umiejętności w zawodzie ZDUN (budowa pieców grzewczych murowanych i kominków)