Drodzy Mieszkańcy!
Już 3 grudnia 2025r., o godzinie 18:00 odbędą się kolejne zajęcia z zakresu obrony cywilnej i ochrony ludności.
Spotkanie będzie miało miejsce w Zespole Szkół w Szumowie, ul. Szkolnej 14. Zajęcia są skierowane do mieszkańców następujących miejscowości: Szumowo, Głębocz Wielki, Kaczynek, Zaręby-Jartuzy, Radwany - Zaorze, Wyszomierz Wielki, Żabikowo Prywatne, Żabikowo Rządowe, Kalinowo, Mroczki – Stylongi, Nowe Szumowo oraz Stryjki.
To spotkanie nie będzie suchą teorią - chcemy przekazać praktyczne umiejętności, które mogą naprawdę pomóc, gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego. Prowadzone będą przez WOT.
Dowiecie się m.in.:
• jak reagować w sytuacjach zagrożenia,
• jak udzielić pierwszej pomocy zanim przyjadą służby,
• gdzie szukać schronienia i jak zorganizować ewakuację,
• jak zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny.
Będzie rzeczowo, ale w przyjaznej atmosferze. To wiedza, której każdy z nas może kiedyś potrzebować – dlatego warto być przygotowanym.
Zachęcamy, aby zabrać sąsiadów, rodzinę i znajomych.
Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!
Do zobaczenia w Szkole!
Serwis Informacyjny








