W dniu 19 maja odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu zakupionego dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Białymstoku. Do rąk druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych trafił nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz środki ochrony osobistej.
Zadanie pn. „Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania dla jednostek OSP z terenu Gminy Szumowo” zostało zrealizowane na podstawie umowy dotacji nr 0523/26/B-LZ/PZ-100/D z dnia 3 kwietnia 2026 roku.
Całkowita wartość zakupionego sprzętu wyniosła 9 720,00 zł. Realizacja tego celu nie byłaby możliwa bez zewnętrznego wsparcia finansowego. Kwota 4 970,00 zł – stanowiła dotacja celowa z WFOŚiGW w Białymstoku. Pozostałą część, czyli 4 750,00 zł, pokryła Gmina Szumowo.
Co zostało zakupione?
OSP Srebrna wzbogaciła się o 6 sztuk profesjonalnych hełmów strażackich o łącznej wartości 7 020,00 zł.
OSP Łętownica otrzymała nowoczesną prądownicę typu „turbo”, której koszt zakupu wyniósł 2 700,00 zł.
Dzięki zrealizowanemu zadaniu jednostki OSP z terenu Gminy Szumowo są jeszcze lepiej przygotowane do stawiania czoła wyzwaniom i niesienia pomocy wszędzie tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i mienie.
Galeria:
Serwis Informacyjny








