Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Image3Pierwszy etap ukończony.

Gmina Szumowo a w większości mieszkańcy Szumowa pozyskali nowe miejsce do rodzinnych spotkań i wypoczynku. To właśnie dzięki czynnej i nieobojętnej postawie mieszkańców gminy lasek przy Zespole Szkół w Szumowie dostał „nowe życie”. W ramach rewitalizacji zagospodarowany teren poprzez budowę małej architektury tj. (ławki, kosze oraz altanka), zagospodarowanie zielenią tj. nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin przyczynił się do podniesienia standardów terenów rekreacyjno-wypoczynkowych. Wyznaczono i wykonano alejki z nawierzchnią kruszywa naturalnego oraz trawniki.

Zmodernizowane miejsce będzie doskonałym miejscem spotkań młodszych i dla starszych mieszkańców, pozwalające na spacer wśród pachnącego sosnowo - brzozowego lasu. Czyż nie warto!? Jest to dla nas ogromna radość i satysfakcja, z tego co osiągnęliśmy i zarazem czymś wyjątkowym.

 Przypomnijmy, że internetowy konkurs „Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem” trwał od 26.03.2015 r. do 22.04.2015 r. w którym zajęliśmy 1 miejsce w rankingu uzyskując 18416 głosów.

Fundatorem nagrody o wartości 20 tys. zł. był L'Oréal Polska Sp. z o.o. Drugą część środków tj. w wysokości 20 tys. zł. dołożyła ze środków własnych gmina Szumowo.

W drugim etapie Urząd Gminy wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół planuje oczyścić i zagospodarować znacznie większą część terenów szkolnych. Prace te prowadzone są jednak systemem gospodarczym przy zaangażowaniu pracowników obsługi szkoły.

Nie zapomnijmy jednak o tym, że pełen sukces jest wtedy gdy się coś zrobi i potem o to dbamy, więc pozostawiajmy po sobie porządek i oczywiście mile wspominamy spędzony tam czas.

Galeria zdjęć