Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

zdjęcie placu zabawGmina Szumowo zakończyła kolejną inwestycję dzięki której powstały trzy place zabaw w miejscowościach: Radwany Zaorze, Zaręby Jartuzy i Pęchratka Polska. Urządzenia i zabawki zamontowane zostały już w lipcu bieżącego roku by dzieci z poszczególnych miejscowości i okolicznych wsi mogły więc cieszyć się z nowych placów zabaw podczas wakacyjnego wypoczynku.
Według projektów na placach znalazły się zestawy ze zjeżdżalniami, huśtawki podwójne, bujaki sprężynowe pojedyncze i podwójne, piaskownica, ławeczki i kilka innych elementów, które na pewno nie pozwolą dzieciom na nudę. Elementy konstrukcyjne wykonano w większości z drewna i stali wykończonych przy użyciu innych materiałów co znacznie poprawia warunki bezpieczeństwa podczas „harców” naszych milusińskich.

Całość dobrana jest w atrakcyjnych i zachęcających do zabawy kolorach. Wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa oraz są trwale połączone z gruntem. Nawierzchnią jest naturalna trawa, piasek lub drobny żwir. Dwa place zlokalizowane w sąsiedztwie drogi z czasem będą ogrodzone. Należy również dodać, iż tereny pod place zabaw zostały przygotowane przy znacznym zaangażowaniu mieszkańców wsi w których one powstały.
Kolejne place zabaw nie tylko podnoszą poziom aktywności ruchowej dzieci i młodzieży, ale również umożliwią aktywne spędzenie wolnego czasu całym rodzinom. W najbliższym czasie planowane jest również wzbogacenie wyposażenie placów zabaw o elementy siłowni zewnętrznych co znacznie podniesie ich atrakcyjność. Wierzymy, że podejmowanie tego typu inicjatyw sprzyja budowaniu pozytywnych postaw społecznych.
Wykonaniem inwestycji zajęła się firma zewnętrzna a łączny koszt tych placów zabaw wyniósł łącznie ok. 60.000 zł.